Serwis ze znakiem jakości

 

Spanie.pl

 

Ośrodek Turystyki Górskiej "Kija Chata"

Adres obiektu Wola Michowa 14, 38-543 Wola Michowa
 

 


Wielkanoc

 


Termin: 2017-04-13 - 2017-04-17
 


Cena: 596.00 PLN
 


Długość pobytu: 5 dni
 
Po sześciu tygodniach postu zapraszamy do wspólnych obchodów Świąt Wielkiej Nocy. Program nawiązuje do tradycji łemkowskiej wsi. Proponujemy zatem regionalne potrawy, uczestnictwo w obrzędach, odwiedziny w miejscach kultu oraz wiele atrakcji turystycznych. Naturalna oprawa górskiego krajobrazu nadaje tym świętom wzniosły, metafizyczny wymiar, w którym wszechobecność Istoty Najwyższej jest zupełnie naturalna i odczuwalna w każdym szczególe. Spacery, górskie wędrówki, jazda konna, wycieczki rowerowe, przejażdżki bryczką, ogniska i wiele innych atrakcji, pozwolą aktywnie zrekompensować czas spędzony przy biesiadnych stołach. Zapraszamy do spędzenia Świąt Wielkanocnychw miłej domowej atmosferze. Alleluja!

Program pobytu:

 13.04.2017r.
- Przyjazd do ośrodka i zakwaterowanie gości.
- Kolacja powitalna.
Zasiądziemy do wspólnej "Wieczerzy Paschalnej" w Izbie Biesiadnej,w nawiązaniu do tradycji opisanych w Starym Testamencie skosztujemy jagnięcia, nie zabraknie pieczonego chleba, domowego smalcu i ogórków kiszonych, w wędzarni uwędzimy pyszne pstrągi. Poopowiadamy o bieszczadzkich tradycjach, będzie trochę legend i trochę zwyczajów. Szczegółowo omówimy programu pobytu.

 14.04.2017r.

- Śniadanie w formie szwedzkiego stołu.
- Droga Krzyżowa na Tarnicę.
Przed południem wraz z chętnymi  wyruszymy na najwyższy szczyt w Bieszczadach polskich (1346m n.p.m.).
Każdego roku w Wielki Piątek Tarnicę zdobywa kilka tysięcy pielgrzymów i turystów. Podróż można odbyć jako Drogę Krzyżową, słuchając rozważań wędrujących tam pielgrzymów. Atmosfera tego miejsca jest niepowtarzalna, a widoki zapierają dech w piersiach.
- Obiadokolacja.
- Malowanie pisanek z animatorem.
Jak tradycja nakazuje w wieczór Wielkiego Piątku nie może zabraknąć kraszenia pisanek. Metod jest wiele, w Bieszczadach najpopularniejsze jest malowanie woskiem, zabarwianie w łupkach cebuli, czy – wersja wymagająca dużo więcej precyzji skrobanie nożykiem. Nie zabraknie także wyklejanych pisanek bibułą czy tych najprostszych przystrojonych gotowym wzorkiem. Nasze pisanki poświęcimy w sobotę rano, a w niedziele zagoszczą na świątecznym stole.

 15.04.2017r.
- Śniadanie w formie szwedzkiego stołu.
- Wyjście do drewnianego Kościółka w Woli Michowej na poświęcenie pokarmów.
- Wycieczka krajoznawcza po Bieszczadach:

BIESZCZADZKA PĘTLA wycieczka z przewodnikiem Cisna – Lesko – Zagórz – Komańcza – Wola Michowa. Odwiedzimy słynną „Siekierezadę” w Cisnej, zaglądniemy do chatki bieszczadzkiego poety Ryszarda Szocińskiego, poznamy miasto Lesko – „bramę Bieszczadów”, w Zagórzu zjawiskowe ruiny klasztoru i nowy punkt widokowy na Dolinę rzeki Osławy, następnie zwiedzimy Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie siostry opowiedzą trochę o historii, życiu w Klasztorze i czasach gdy gościł u nich kard. Stefan Wyszyński. – 50zł/os.

- Obiadokolacja.

 16.04.2017 WIELKA NIEDZIELA
- 11:00 UROCZYSTE ŚNIADANIE WIELKANOCNE
Śniadanie wielkanocne to jeden z najważniejszych posiłków w roku w każdym domu. W Naszej Chacie również to wyjątkowy moment. Na stole zagoszczą tradycyjne potrawy wielkanocne, a także typowo bieszczadzkie przekąski świąteczne. Wszystko domowe, przygotowywane według rodzinnych receptur. Głównym motywem na wielkanocnego stołu są jaja. Symbol nowego życia. Rozpoczniemy świętowanie od dzielenia się nim. Skosztujemy jajek z chrzanem, majonezem, faszerowanych grzybami czy wiosennie - w towarzystwie warzyw. Na gorąco podamy żur po staropolsku i białą kiełbaskę. Oprócz tego pasztety i szynki. Dodatkowo sałatki, domowy chleb i słodka bieszczadzka chałka, wielkanocny mazurek, babka i szarlotka. Będzie pysznie i domowo.

- wycieczka krajoznawcza – WOLA MICHOWA KIEDYŚ I DZIŚ
Po śniadaniu proponujemy pieszą wycieczkę po okolicy. Z przewodnikiem zwiedzimy stary cmentarz Żydowski, dziś zapomniany, a kiedyś tętniący życiem rynek i żubrowisko- zagrodę dla żubrów gdzie często można spotkać wypasające się tam zwierzęta.
- 18:00 BIESIADA ŚWIĄTECZNA
Po powrocie rozpoczniemy biesiadowanie rozpoczęte świątecznym obiadem. Przygrywać nam będzie Łemko i Bojko. Nie zabraknie regionalnych przyśpiewek czy tradycyjnych polskich biesiadnych brzmień. Będzie wesoło,
śpiew i tańce do późnych godzin nocnych.

 17.04.2016r.
- śniadanie w formie szwedzkiego stołu, pożegnanie gości.

Cena jednego zgłoszenia wynosi 596 zł od osoby.

Młodzież od 10 do 18 lat 496 zł od osoby.

dzieci od 3 do 9 lat 300 złKontakt:

Wojciech Gosztyła „Kija Chata” Wola Michowa 14,

38- 543 Komańcza tel: 502 472 112

e-mail: latarnia@latarnia.plSerdecznie zapraszamy!

Gospodarze ośrodka.
 

Trwa ładowanie danych
Trwa wyszukiwanie